DU-publicatie: Integratie Video in het onderwijs
Kosten: gratis
Auteur:
Onderwerp of thema: Video in het onderwijs
In het hoger onderwijs wordt steeds vaker (streaming) video gebruikt om te illustreren, te instrueren, vragen uit te lokken of te beantwoorden, de praktijk dichter bij de student te brengen of om hoorcolleges te distribueren. Ondanks het bestaan van ontsluitings- en bewerkingstools is er behoefte aan een overkoepelende structuur voor het terugvinden van materiaal. Daarnaast is er behoefte aan technische en didactische integratie van materiaal in het onderwijs. Het project 'Integratie video in het onderwijs' (IVO'™) heeft deze problematiek zowel didactisch als technisch benaderd en heeft onder andere de volgende publicaties opgeleverd:
Handboek Taakgericht onderwijs met thematische videocolleges. In dit handboek zijn de resultaten verwerkt van de pilot Halfgeleider aan de Faculteit Elektrotechniek Wiskunde en Informatica van de Universiteit Twente. Hierin staat beschreven wat wordt verstaan onder thematische video, hoe dit kan worden gebruikt en ontwikkeld en wat de onderwijskundige uitgangspunten daarbij zijn.
Functioneel ontwerp Videocatalogus. In het deelproject IVO-2 is een eenvoudige versie van een videocatalogus ontwikkeld die de overkoepelende structuur biedt en die de integratie van video in het onderwijs moet bevorderen. Dit document is het functioneel ontwerp van deze videocatalogus. Doelgroep: Docenten
Datum: Oktober 2004
Auteur(s): Michel Duijvestijn, Pieter W. Groen, Pepijn Koopman, Riet Kulk (videocatalogus) en Susan van Soest (thematische videocolleges)
Ontwikkeld door: Vrije Universiteit, Universiteit van Amsterdam, Universiteit Twente, Hogeschool Rotterdam